Forum hufca Warszawa-Ursus

Propozycje programowe - KURS BORM CD.

verena - 2005-02-16, 16:18
Temat postu: KURS BORM CD.
Kurs Bormowski będzie się odbywał w Legionowie w dn.11-13.03 i 18-20.03
Ci którzy nie zaliczyli lub chcą zdawać niech piszą swoje uwagi i pytania :rotfl: :rotfl: :D :D

merlin - 2005-02-16, 17:27

Czy to prawda że Ci którzy nie zaliczyli części listopadowego bormu mogą przyjechać tylko na drugą część tego kursu i zakwaterowanie mają za darmo :?:
verena - 2005-02-16, 18:25

Oj tego ta ja jeszcze nie wiem....... Ale wiem że to będzie zależało od organizatorów z Legionowa!!!!!! Jak będe wiedziała dokładnie to napisze :D :D :D

[ Dodano: 2005-02-17, 22:02 ]
Mma proźbę. Jeżeli chce ktoś pojechać na taki kurs jako uczestnik niech coś napisze abym wiedziała ile chce osób jechać na ten kurs...... Pozdrawiam i jeszcze raz prosze :prosze:

[ Dodano: 2005-02-23, 04:54 ]
Ci którzy chcą jechać na kurs jako osoby zdające nawet jak mają coś zaliczone jadą na cały kurs bo to im się przyda !!!!!!!!!!! Uczestnicy płacą 40zł za szkołe i obiady....

Elvis_yahoo - 2005-03-03, 11:06

Wiesz może gdzie się ten cały BORM odbywa? Jaka to szkoła i jak tam dojechać, jeśli ktoś przypadkiem chciał na własną rękę... :oops: :lol: :lol: :lol:

Ja na pewno jadę, ale moi rodzice muszą mieć te szczegóły... :wstyd: :wstyd:

Bruno - 2005-03-03, 14:32

Ja tez sie wybieram coprawda tak jak elvis jako kadra ponmocnicza, ale co fakt to fakt to niedługa wiec trzebaby sie dowiedziec jak tam dojechac.... :oops:
szaman - 2005-03-03, 17:11

ja też jadę... :wink:
merlin - 2005-03-03, 17:30

a ja dzisiaj spotkałem Magdę przy GK ZHP :wink: i dowiedziałem się że te zmiany w regulaminach wcale nie sa takie straszne i że większe problemy będziemy mieli z dojazdem do szkoły gdzie odbywa się kurs.... :twisted:
szaman - 2005-03-03, 17:35

panowie... i panie oczywiście... więc wszystko przed nami :wink:
verena - 2005-03-03, 21:40

To co wiem to iż kurs jest w Legionowie w szkole i kadra płaci 20zł.....
Dowiedzialam się z innego źródła że będziemy musieli do celu dojechać pekaesem ale ja jeszcze wszystko szczegółowo napisze jak będe pewna na 100%
Pozdrawiam :mrgreen:

Elvis_yahoo - 2005-03-04, 13:44

Wiecie, że w Legionowie są trzy stacje PKP? Darujmy sobie pociąg, skombinujmy samochody... albi zawsze sobie pojedziemy 801 na biletach podmiejskich...

Info, czekamy na info!!!!

verena - 2005-03-06, 00:12

Staram się zkontaktować z Madzią ale jej nie ma.....
Ale co do zapłaty szczeże mówiąc zdaje mni się że będziemy tam płacić na miejscu (tak jak było u nas ). Jak będe wiedziała coś więcej dam znać.....
Rozumiem że z uczestników jedzie Piotrek Skowroński, Piotrek Tarnowski i Marcin Skoczylas...... A z kadry pomocniczej ja, Kropla, Elvis, Szaman i Bruno....
Pozdrawiam

kinguś - 2005-03-07, 09:30

niom mnie monis nie bedzie....wiesz dobrze..ze jade na ten twój i Marcina tesh nie bedzie...bo bedzie tesh na tym twoim ...mam nadzieje ze sie cieszysz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
verena - 2005-03-07, 21:07

Tak cieszę się :D :D :D


A teraz chce powiedzieć na temat kursu w ten weekend !!!!!!
Mamy być tam na miejscu o godz 20.00 i trzeba wysiąść przy Cntrum Szkolenia Policji w Legionowie........
Więcej informacji będe miala jutro :arrow: dozobaczenia

A i Magda nie będzie jachać z nami tylko z instruktorami samochodem a mówiła że można tam dojechać pekasem ale trzeba dojść gdzieś z 3 km ;/ ;/

Bruno - 2005-03-07, 21:29

monika kotek mi powiedział że ze stacji PKP Wola jedzie pociąg do Legionowa i zatrzymuje się nba PKP Legionów.....trzeba to sprawdzić
kinguś - 2005-03-07, 22:57

no to zycze wam miłęj zabawy!!!
Elvis_yahoo - 2005-03-08, 16:37

To prawda, że jest pociąg z PKP Wola, ale chyba tylko dwa na godzinę wieczorną: jeden zatrzymuje się w Legionowie Głównym i jedzie do drugiej stacji też w tym mieście, a drugi zachacza o Głównego i jedzie przez inną stację PKP też w Legionowie. Od Moniki zalerzy co i jak, więc decydujcie!!!! :? :? :?
verena - 2005-03-08, 19:33

Chce wam powiedzieć iż wpadłam na pomysł aby dogadać się z Magdą aby po nas wyszli :arrow: zdaje mi się że tak będzie najlepiej .........

Dalszych szczegułów ciąg nastąpi :D :wink:
Trzymajcie nerwy na wodzy .........
Pozdrawiam

kaska - 2005-03-09, 12:36

ja rozwierz zycze wam milej zabawy i trzymam kciuki za tych ktorym sie nozka a raczej raczka podwineła... :P
verena - 2005-03-09, 22:07

Mam dobrą wiadomość iż Ewa z nami jedzie i umówimy się dokładnie z nią gdzieś w centrum i pojedziemy z nią....... :D
Szkoła jest to podstawówka w Łajskach.....
Mam nadzieję że wszystko wypali :D :D

Tarnol - 2005-03-11, 13:12

Słyszałem, że borm nie odbędzie się w wekend 11-13 03.
TYlko dopiero za tydzień

Ewa i Madzia - 2005-03-11, 20:08
Temat postu: kurs Legionowo
Kochane robaczki, druga czesc kursu bedzie w weekend po swietach, a pierwsza tak jak zostalo rzeczone :wink: Ja (Madzia tyż) mamy nadzieję zobaczyć Was w ustalonym składzie, bo jak nie to (jak zostało rzeczone-pzdr dla Elvisa) spuszczeę bombę na Ursus i się skończy dzień dziecka! :lol: Do zobaczonka:) PS. Pamiętajcie, że w HSR jest fajnie:)
verena - 2005-03-12, 18:38

Chce napisać co mamy wziąś, więc tak
:arrow: mundur
:arrow: śpiwur
:arrow: coś do jedzenia
:arrow: apteczki
:arrow: buty na zmiane
:arrow: kubek :D
:arrow: i potrzebne wam do przeżycia rzeczy :D


Pozdrawiam :)

Bruno - 2005-03-12, 21:22

Monika a czy są jakies dodatkowe elementu ekwipunku który ma zabrac ze soba kadra pomocnicza??tj np czy my mamy brac apteczki??
verena - 2005-03-14, 22:33

Tak może nam się to przydać (może kogoś napotkamy po drodze kto wie :roll: )...
Mam dalsze wiadomości iż osoby zdające kurs (kursanci) płacą 22.50 zł a kadra pomocnicza 10zł...
Jedziem z Magdą i resztą kadry :D
Pozdrawiam i mam nadzieję że osoby takie jak Piotrek Tarnowski, Piotrek Skowroński (kursanci) i Radek Suprun, Tomek Barlak, Robert Rybiński i Beata Roztkowska (kadra) pojadą na 100 %...
Jak co dajcie jakoś znać bo musze wiedzieć nawet na 1000%

Bruno - 2005-03-15, 13:21

Jak za tylko 10 złoty ta ja jade :!: :!: :!: Mam wielka ochete wybyc z domu zeby z wami pobyc i przypomniec pare rzeczy- ja jade na 100% :!: :!:
verena - 2005-03-15, 22:25

Podaje dalsze informacjie:
:arrow: jedziemy metrem do dworca pkp warszawa gdańska i tam się spotykamy z kadrą
:arrow: pociągiem jedziemy do celu ale trzeba dojść kawałek
:idea: :arrow: bilet normalny kosztyje ok 5.70
:idea: :arrow: bilet ulgowy kosztuje ok 3.50
Mam nadzieję a nawet napewno się spotkamy na pętli i razem pojedziemy :D
Do usłyszenia...

Bruno - 2005-03-16, 13:23

Monika poniewz jestes osoba kompetentna co do kwestii BORMU wiec muszee zadac topytanie tobie.......Mianowicie, jak dobrze wiemy w najblizszy weeken jedziemy na 1 weekend Bormu, proponije abys to ty zapoodała godzine spotkania na petli w ursusie abysmy razem pojechali na dworzec.....to0 po pierwsze, po drugie....
Jak dobrze wiesz z mpowodu przeniesienia bormu o 1 weekend druga czesc kursu bedzie w weekend po świętach czyli w pierwwszy weekend kwietnia, a wtedy ty tak samo ja merlin kropla czy radek macie biwak szczepu, w takim razie pyatm cie jak ma wyglądac nasz udział w drugiej czesciu kursu, zwłaszcza w przypadku kadry pomocniczej :?:

kinguś - 2005-03-16, 15:09

a no drugia czesc ..chyba nie pojedziecie
verena - 2005-03-16, 23:20

A więc Brunuś mamy być na Dworcu Gdańskim o godzince 19.50 bo o 20.00 mamy pociąg...
I tak myślałam aby się spotkać na pętli tak o 18.00 aby mieć nawet troche czasu w zapasie by się nie spóźnić :!: :!: :!: Ponieważ jedziemy na początku autobusem a w Centrum przesiadamy się w metro i jedziemy do Dworca Gdańskiego :!: :!: :!:
Mam nadzieję, że nikt się nie spóźni... bo ostrazegam nie będzie czekania :arrow: dlatego żeby się nie spóźnić i sądze iż jesteśmy na tyle dorosłymi osobami, że nie robią takich akcji :wink: :wink:

A co do dalszej części BORM-u to niestety nie będziemy uczestniczyć...
Ale jeżeli Ty nic nie masz i chcesz jechać to pogadamy z Madziąi zobaczymy co się da zrobić...
Jak jeszcze jakieś pytanka to piszcei z chęcią odpowiem :D
Pozdrawiam :D

kinguś - 2005-03-17, 16:09

miłęj zabawy kochani...i ci co zdaja niech dobrze im pójdzie a wam życze miłegopomagania :*
verena - 2005-03-17, 19:55

Dziękujemy... :D
Miejmy nadzieję że wszystko się uda...
Trzymajcie kciuki :D

kinguś - 2005-03-17, 20:48

a bedziecie za mna tesknic?? napewno sie uda!!!!!!!!!
verena - 2005-03-18, 11:20

Kingo nas nie będzie zaledwie pare dni ale tak mi się zdaje że wszystko będzie ok i poszerzymy swoj warsztaty i skorygujemy to co się poźmienialo...


Jeszcze raz prosze aby nikt się nie spóźnił ponieważ nie będziemy czekać !!!! Licze na was że będziecie na czas.... :D

kinguś - 2005-03-18, 14:14

no to co.....bedzieic tesknić ????? ja bede za wami :*:*
verena - 2005-03-20, 17:32

Mam bardzo dobrą wiadomość :D :D :D Piotrek dołączył do grona BORM-owców tz. ratowników medycznych.... :D :D
Che pogratulować bo to było naprawde trudne...
Więc gratulacje Piotrek oby tak dalej :mrgreen:
Pozdrawiam

kinguś - 2005-03-20, 21:04

gratuluje merlinku
verena - 2005-03-23, 23:08

Miejmy nadzieję że na następnych kursach BORM-u również będzie dużo osób i zdobędą one brązowe odznaki... !!!!!!!!
Jak narazie mamy 10 BORM-owców... Aby tak dalej... :D

kinguś - 2005-03-24, 15:21

hm...fascynujacy winik..nono gratuluje !!!
verena - 2005-04-06, 20:40

Bardzo bym chciała by dróżynowi wraz z przybocznymi i wędrownicy byli przeszkoleni w tym właśnie oto kierunku.
Bo tak naprawde nigdy nie wiadomo co może się zdażyć na zbiórce, biwaku, rajdzie, zjeździe itp.
Zawsze powinniśmy umieć udzielić komuś pomocy.
Więc zachęcam na następny BORM który jest planowany w Maju po długim weekendzie.

Hubert - 2005-04-06, 20:45

Wiecie, że zauważyłem, że bardzo duża część osób po BORMie zapada na swego rodzaju psychoze chęci pomagania nawet jeśłi inni tego nie potrzebują??
verena - 2005-04-08, 21:56

Ale to nie jest tak dokońca.
Po części mogę się z Tobą zgadzić bo to jest po tym kursie taki odruch, lcz czasami ludzie po prostu nie ufają nam ratowniką...
Myślą że nie wieadomo co chcemy im zrobić lub coś zabrać...

Bruno - 2005-04-10, 11:36

Ja sądze, ze ze gdybys zobaczył leżąca na ziemi osobę to fajnie byłoby wiedziec jak jej pomóc......jesli sie tego nie wie to są 2 drogi:
1. Bedac przeszkolonym mozesz sie przeraźić i nie zrobić nic, albo się przemuc i pomuc
2. Nie będac przeszkolonym nie zrobisz nic bo se olejesz......
Nie sadze by kazdy mial taka ochote do pomocy, powiem wiecej, uwazam ze wielu z nas bormowcow nie jeden raz (jesli staniemy w sytuacji mozliwosci pomocy poszkodowanemu) przeraximy się i nie zrobimy nic......To jest naturalny odruch- nasze instruktorki wiele razy to powtarzały- jednak majac wiedze bedzie ci sie duzo łatwiej przemóc a jesli nie to zadajmy sobie pytanie- Lepiej próbować pomóc czy nie zrobić nic?? Sądze ze lepiej próbować- ale dojscie do pomocy niestety łączy się z pokonaniem samego siebie- staram sie to odbierac jako prace nad sobą abym nie spanikował w chwili w ktorej moge komus ocalić zycie.....

kinguś - 2005-04-18, 09:03

borm to jush stare dzieje ...po co rozpatrywac cos co było dawno ........
kaska - 2005-04-18, 09:05

a kiedy bedzie ten nowy borm???????????
verena - 2005-04-20, 11:05

Z BORMem następnym to nie wiem dokładnie ale jak będe wiedzieć to zrobie odzielny temat i napisze jak, kiedy, za ile, gdzie i o której, i oczywiście ile będzie trwał. Pozdrawiam i do usłyszenia. :wink:
kaska - 2005-05-28, 10:14

napewno sie pojawie
verena - 2005-05-28, 13:14

Powiem tak kurs napewno będzie na jesieni ale jeszcze dokładnie nie wiadomo kiedy.
Byłabym wdzięczna aby doszły do mnie jakieś wiadomości kto by chciał być uczestnikiem i kto by chciał się pojawić jako kadra pomocnicza...
Jak już coś wiecie na ten temat to prosze dać znać.
Pozdrawiam Monik :mrgreen:

Bruno - 2005-05-28, 13:22

HHHHUUURRRAAAA :!: naeszcie super ja oczywiscie chetny jako kadra pomocnicza :!: :!: moge zapewnic ze conajmniej 2 osoby ode mnie ze środowiska udadza sie na borm jako uczestnicy abyu zdobyć tę odznakę :!: :!: Widzę, że będziemy kultywować tradycje ze u nas w hufcu na jesieni bedzie borm ;-) ;-) Ostatnio był w listopadzie- teraz bedzie podobnie czy wcześniej :?: :?: noi pytanko zasadnicze do monisi :mrgreen: Gdzie planujesz zrobic borm?? szkoła podstawowa nr 11, gimnazjum 133 czy w szkole na gołąbkach??
pozdrawiam i czekam na borm :twisted: :twisted: mam nadzieje ze znow sie psotkamy jako kadra pomocnicza :8):

verena - 2005-05-29, 13:06

Planuje BORM w 11 ponieważ tam mnie znają. Jak będe wiedziała już coś lepiej to dzm znać ...
Pozdrawiam i do zobaczyska :D

kaska - 2005-05-31, 10:19

czyli mozesz liczyc na mnie i tomka a co do jeszcze jednaj pi8erdoly to zobaczymy...ale napewno na pomoc mozesz liczyc...co do szkoly to nie wiem czy to dobry pomysl...ale jednak lepiej byc tam fdzie nas znaja :-))
verena - 2005-06-19, 18:43

Słuchajcie bardzo się cieszę że mogę na was liczyć. A co do dalszych wiadomości to dam cynk... Wszystko wam powiem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group