Forum hufca Warszawa-Ursus Strona Główna Forum hufca Warszawa-Ursus


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs Pierwszej pomocy HSR - URSUS październik 2008
Autor Wiadomość
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 13:17   

ALe nie zrobiłem tego w twoją stronę -bardzo przepraszam jeśli Cię Piotr uraziłem po porstu kiedyś byłem na kursie gdzie zarzucana organizatorowi , że skąłdki były za duże a organizator to co zastaja zawłaszcza lda siebie... Nie chce stanąc przed podobną sytuacja dlatego napisałem to do każdego by po prostu wiedział na co wydaje pieniązki o które dziś nie łatwo - ja sam który kurs organizuje tez będa płącił. :)

Ela chiałem wysłac ci priwatna wiadomośc ale coś ie wiocha więc napisze to na forum - przepraszam

Po odbyciu 8 godzinnego kursu podstaw pierwszej pomocy HSR uczestnik będzie znał:
• Zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej
• Zasady zapewnienia bezpieczeństwa sobie i poszkodowanemu w czasie udzielania pomocy
• Zasady funkcjonowania łańcucha ratunkowego

Będą umieć:
• Rozpoznać wstępnie stan zdrowia poszkodowanego
• Udzielić pomocy adekwatnej do stanu zdrowia poszkodowanego
• Wezwać odpowiednia pomoc lekarską

Wszystkie te rzeczy zostaną przekazane poprzez interaktywne wykłady i ćwiczenia.
Tematy wszystkich zajęć na takim kursie:
• Wstęp do kursu ( nakreślenie jak będzie wyglądał )
• Apteczka
• Organizacja miejsca wypadku komunikacyjnego
• Wzywanie pomocy
• Stany zagrożenia życia
• Resuscytacja krążeniowo oddechowa
• Uszkodzenia naczyń krwionośnych
• Uszkodzenia kończyn
• Oparzenia
• Nagłe przypadki internistyczne
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Babcia Ella 
żółtodziób

Środowisko: 60 WWDH "AMBER" rządzi^^
funkcja: fotograraf, pisacz, strażnik konstytusji etc.
stopień: samaretanka
Wiek: 33
Skąd: Warszawa Ursus
Wysłany: 2007-10-10, 14:35   

ok, dzięki Bruno, ale dostałam już info innym kursie HSR na Bemowie- nie będę mogła wziąć udziału w tym w Ursusie. Organizatorzy powiedzili, że nie ma problemu z brakiem krzyża.
Mimo wszystko dzięki za dobre intencje.
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-10, 15:08   

Babcia Ella napisał/a:
Organizatorzy powiedzili, że nie ma problemu z brakiem krzyża.


Możesz mi podać namiary na organizatorów bo bym wysłał częśc swoich osób które nie mają krzyza? Czy to kurs organizowany przez HGR BEMOWO? Jeśli tak to koniecznie się dopytaj co do egzaminów! Bo jesli instruktorzy zezwalają osobom bez krzyża wziąć udział w kursie Pierwszej Pomocy HSR to jest tak, że możesz brać udział w zajęciach, ale nie podchodzisz do egzaminów i nie masz możliwości otrzymania odznaki - po kursie masz ileś tam czasu by otrzymac krzyż i podejśc do egzaminów - moja koleżeńska rada - jeśli chcesz się sprawdzić podchodząc do wszytskich egzaminów i otrzymać odznakę to sprawdź to - a jeśli wszytsko będzie dobrze to masz szczęście, że ktoś nagina przepisy ;-)

POzdrawiam:)
PS: Mamy kolejne zgłoszenia a z Ursusa ani jednego a czas ucieka....
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
merlin 
stary wyga
-

Środowisko: -
funkcja: -
stopień: -
Wysłany: 2007-10-10, 22:00   

Bruno napisał/a:

Możesz mi podać namiary na organizatorów bo bym wysłał częśc swoich osób które nie mają krzyza? Czy to kurs organizowany przez HGR BEMOWO?


HGR Bemowo robi kurs w dniach 23-25 XI i 7-9 XII 2007r. Więcej informacji na stronie www.stoleczna.zhp.pl/irm . ;-)
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-14, 00:27   

Słuchajcie mam wspaniałą nowinę!! Kurs o dbędzie sie w planowanym terminie w gimnazjum nr 133 im księdza Stefana Wyszyńskiego na niedźwiadku :mrgreen: W takim ukłądzie pozostało tylko czekac na wasze zgłoszenia bo w końcu dla kogoś ten kurs sie ma odbyc:)

Czekamy na wasze zgłoszenia!!
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Olcia 
pisacz


Środowisko: 90. WGZ Dzielne Fenixiątka
funkcja: drużynowa
stopień: pwd. / HO
Skąd: Gołąbki
Wysłany: 2007-10-17, 17:15   

Tak, jak zdążyłam już Brunowi przekazać telefonicznie, niestety nie będę mogła być na kursie... Trafił mi się taki kongres Esperancki prawie darmowy, więc wstyd nie jechać i nie obejrzeć przy okazji kawałek Belgii. Ja pewnie zapiszę się na ten kurs, o którym mówiła Ela.
_________________
http://www.dzielnefenixiatka.zhp.info
http://www.picasaweb.google.com/olcia001
http://www.youtube.pl/user/olciachan
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-17, 20:56   

Wązne że załatwiłas nam fantomy...
Jest mi przykro, że jeszcze nie ma od was zgłoszeń...Kurs był chciany a nie ma odzewu - jeśli nei bedzie przynajmniej 12 uczestników to kursu nei bedzie wogóle...

Poku co mamy 4 zgłoszenia - żadnego z ursusa - tzn są 3 chętne osoby ode mnie ale pozatym nic...

CZEKAMY NA WAS:)
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Małgosia 
mały pisacz


Środowisko: 90 WDH
funkcja: drużynowa
stopień: -
Wiek: 34
Skąd: Warszawa Ursus
Wysłany: 2007-10-18, 20:47   

Jak już pisałam wcześniej niedziele mam całkiem zajęte a do tego mnóstwo nauki więc nie dam rady wyrobić się z czasem :?
Mam nadzieję że w przyszłym roku, albo tuż po maturze uda mi się ukończyć kurs HSR.
Tymczasem życzę powodzenia i miłej zabawy :-)
 
 
 
merlin 
stary wyga
-

Środowisko: -
funkcja: -
stopień: -
Wysłany: 2007-11-11, 22:32   

Dzisiaj zakończył sie nasz kurs! Zainteresowanych jego przebiegiem zapraszam tutaj:

Cytat:
2 kursy...
Ponad 50 uczestników, wolontariuszy, ratowników i instruktorów...
Około 80 godzin wykładów, symulacji, ćwiczeń i gier...
100% uśmiechu, emocji, nerwów i radości...


W dniach 2-4 oraz 9-11 listopada 2007 w Ursusie odbyły się Kursy Pierwszej Pomocy HSR, zorganizowane przez 48 Warszawską Drużynę Wędrowniczą "SZANIEC"!

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Poza tym dyskusja pokursowa:
http://www.inspektorat.zh...wtopic.php?t=55

;-)
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-11-13, 10:21   

Dostałem sporo maili z podziękowaniami i gratrulacjami od uczestnikó kursy za któe srdecznie dziękuję, ale musze też sie wywiązać z obietnicy jaką złożyłęm tym osobom czyli muszę was wszystkich pozdrowić i serdecznei podziękowac za pomoc i wkłąd sił jak włożyliście w organizację kursu i za wielką pomoc jaką od was otrzymałęm bo sam wszystkiego bym nie ogarnął:)

Na koniec specjalne podziekowania od kursantów dla...UWAGA :mrgreen:
KOMENDANTA HUFCA URSUS za wyrażenie zgody na korzystanie z nowiuteńkich puszystych mnatercy:)

Raz jeszcze wszytstkim dziękuje i zachęcam do oglądania zdjęć i odrobinę cierpliwości ąż zmontujemy jeden około godzinny film z kursu:) Póki co jednak zapraszam do pobrania prezentacji w formie filmu z organizowanych przez 48 WDW kursów:
http://www.sendspace.pl/file/iJ700DB1/
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2008-09-02, 14:37   

Podtrzymując już tradycję rozpoczętą w 2004 roku a kontynuowaną od zeszłego roku 48 WDW Szaniec pragnie Was serdecznie zaprosić na kurs pierwszej pomocy HSR w październiku tego roku. Kurs odbędzie sie w dwa weekendy: od 17 do 19 października oraz od 24 do 26 października. Kurs odbędzie się w Gimnazjum nr 133 im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Chcemy wyjść Wam na przeciw i już dziś umożliwiamy Wam wysyłanie swoich zgłoszeń! Wszystkie informacje i aktualności będą się ukazywać na specjalnej stronie internetowej http://www.szaniec.zhp.info/kurs2008

Gwarantujemy wam niesamowite przeżycia, możliwość doświadczenia pracy z jedną ze specjalności harcerskich. pracę metoda harcerską w gronie instruktorów zhp, instruktorów HSR , ratowników ZHP oraz wędrowników z naszej chorągwi. Jeśli chcecie wziąć udział w czymś dużym i nieść dalej idee bezinteresownej pomocy i nauczyć się pierwszej pomocy to jest to okazja jakiej nie można opuścić

Pytania można zadawać na forum, z pewnością na nie będziemy szybko odpowiadać i na koniec raz jeszcze odsyłam do strony http://www.szaniec.zhp.info/kurs2008 i czekamy na wasze zgłoszenia - UWAGA nie zwlekajcie ilość miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!
Koszt kursu to 60 zł od uczestnika zdaję sobie sprawę, że to dużo, ale napisze na co te pieniądze będą spożytkowane. Nie mamy niestety możliwości które wsparłyby nas finansowo dlatego musimy wszystko pokrywać z własnych kieszeni.
Zatem na co idzie kasa?
- wypożyczenie profesjonalnego sprzętu medycznego jak przynajmniej 2 fantomy , dwie pary noszy ortopedycznych typu deska, torba PSP R1 ,
- Ciepły posiłek w każda sobotę
- Jeśli zajdzie potrzeba i szkoła powie, że za udostępnienie prysznicy chcą pieniądze to też musimy sie z tym liczyć
- materiały programowe - flipchart, szary papier, markery, płyty CD na każdą ekipę (mam na myśli na każdy hufiec będziemy na miejscu chcieli wypalić płytę ze zdjęciami z kursu) karty do symulacji, karty do poprawek, karty do egzaminu z fantoma i do poprawek, egzaminy testowe, dyplomy ukończenia kursu i dyplom uczestnictwa w kursie z czym się wiąże zakup lepszego papieru na dyplomy i tusz do drukarki – choć mam nadzieję, że cześć rzeczy Maciek Maszewski może będzie mógł wydrukować
- Zakup zapasu rękawiczek gumowych
- Zwrócenie kosztów podróży instruktorom którzy specjalnie do nas przyjadą
- parę jeszcze innych rzeczy które mogą pojawić się na miejscu w trakcie trwania kursu np. jakieś podwieczorki, napoje - w zależności ile nam środków zostanie po opłaceniu wszystkiego co wyżej napisałem

Co należy zabrać?
- osobista apteczkę - proponowany skład - 3 bandaże dziane, 5 bandaży elastycznych, 3 gazy metrowe, 4 chusty trójkątne, agrafki, nożyczki, z pięć par rękawiczek ( wcześniej pisałem o zapasie, ale tu mam na myśli rękawiczki które mogą sie wam przydać na egzamin gdzie będziecie iść z własną apteczką oraz na gry ratownicze a tamten zapas planujemy na ćwiczenia)
- trzeba SAMEMU być ubezpieczonym - ubezpieczenie NW i OC gwarantują opłacone składki u nas w hufcu
- śniadania i kolacje leżą w kwestii uczestników! Powtarzam, jeśli nam kasy zostanie to na bieżąco będę się starał wspomagać finansowo np. właśnie tego typu rzeczy
- śpiwór, materiały do notatek i koniecznie strój którego nie będzie wam szkoda ubrudzić w sztucznej krwi czy farbie


CZUWAJ
pwd. Tomasz "Bruno" Barlak
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group