Forum hufca Warszawa-Ursus Strona Główna Forum hufca Warszawa-Ursus


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KONKURS NA REDAKTORA NACZELNEGO "Harcerskim Tropem"
Autor Wiadomość
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2005-03-08, 22:28   

To nie tak ze HT nie bedzie!!komenda ma prawo do zawieszenia pracy gazety do momentu gdy jakiś sztab ludzi złoży ofertę która zostanie uznana przez naszą komendę hufca....a nie oszukując się jest możliwość odrzucenia oferty bartka, dlatego tzreba się z ty liczyć.....
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
szafa 
mały bywalec

Środowisko: Hufiec
funkcja: instruktor hufca
stopień: przewodnik
Wiek: 42
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2005-03-09, 00:06   

Jest dokladnie tak, jak napisał Bruno. Komenda moze zawiesić wydawanie HT do czasu wybrania zespołu, który spełni jej oczekiwania w tym względzie
_________________
szafa

"...i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość..."
 
 
 
komendant 
mały bywalec

Środowisko: Hufiec Ursus
funkcja: komendant hufca
stopień: H.O.
Wiek: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-03-11, 15:03   

W dniu 10.03.2005 r. (z małym poślizgiem) doszło do spotkania proponowanego zespołu redakcyjnego wraz członkami komendy hufca i szefem HSI. Po ponad dwóch godzinach dyskusji podjęto decyzję o przyjęciu proponowanej oferty i powierzeniu nowemu zespołowi prowadzenie redakcji "HT"pod kierownictwem dh. Bartka Szafrańskiego.

Trzeba przyznać, że gdybyśmy (Komenda i szef HSI) ograniczyli się do zapoznania z ofertą tylko w formie pisemnej, należałoby podjąć decyzję o ponownym rozpisaniu konkursu lub faktycznie zawiesić na jakiś czas wydawania "HT". Jednak zespół zaprezentował znacznie bogatszą wersję swoich propozycji, które zostały jednogłośnie zaakceptowane z małym zaznaczeniem, że tuż przed ostatecznym drukiem kolejnego numeru na każdym z felietonów, relacji lub innych artykułów muszą znaleść się podpisy członków komendy hufca. Jest to forma tymczasowego zabezpieczenia się przed "wpadkami", które mogłyby zawarzyć na wizerunku hufca. Ta forma unikania kłopotów ma szczególne znaczenie w przypadku kierowania naszego biuletynu do władz samorządowych, oświaty czy rodziców i będzie bardziej stanowić pomoc "HT" niż jakąś totalną ich cenzurę.

Komendant pozdrawia! :)
_________________
e-mail: pzuterek@ursus.zhp.info
 
 
 
Chempik 
mały pisacz


Środowisko: Szczep 136 WDHiZ Zarzewie
funkcja: P-cy KI 'Wieczny Płomień Marteen'
stopień: hm, HR
Wiek: 51
Wysłany: 2005-03-11, 16:01   

To bardzo fajnie,ze mamy nowego Redaktora Naczelnego i jego zespół.

Aby szczęście było pełniejsze zwracam się z ponowną prośbą o wyjawienie, jakie to nowe pomysły sprawiły,iż HT będzie nadal wydane (oprócz zatwierdzania przez KH artykułów - czyzby mała cenzura :)?)

I liczę,że tym razem będą to konkretne propozycje a nie zbiór ogólników.

Pozdrawiam i całemu zespołowi redakcyjnemu życzę połamania piór lu klawiatury :)
Ostatnio zmieniony przez Chempik 2005-03-11, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szafa 
mały bywalec

Środowisko: Hufiec
funkcja: instruktor hufca
stopień: przewodnik
Wiek: 42
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2005-03-11, 16:08   

W imieniu nowej redakcji nie dziękuję :) za życzenia połamania piór i klawiatury, aby nie zapeszyć:)
Owszem, przedstawimy na tymże forum całkowitą wizję gazety. Jednak pozwolisz, że zredaguję teks tych informacji, aby wszystko było jasne :D Już niebawem.
Pozdrawiam wszystkich czytelników i nie tylko :lol:
_________________
szafa

"...i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość..."
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2005-03-11, 17:47   

Mam nadzej ze szafa juz zdba o dostarczenie konretów w końcu dobrz jest niec jasno objaśnioną sytuację- bo ogół kojarzy sie z plotką, gdzie nic nie jest jasne- ale wierze w mojego prze lożonego i mam nadzieje ze konktrey wkrótce ukaza sie na forum
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
szafa 
mały bywalec

Środowisko: Hufiec
funkcja: instruktor hufca
stopień: przewodnik
Wiek: 42
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2005-03-11, 21:38   

Tak, Bruno. Wiesz, jakie są konkretne założenia, a już niebawem poznają je dokładnie wszyscy zaglądający na forum. Proszę o chwilę cierpliwości
_________________
szafa

"...i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość..."
 
 
 
cthulhu 
bywalec


Środowisko: KRH
funkcja: przewodniczący KRH
stopień: HO/phm
Wiek: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-03-13, 10:47   

:? :? :roll: hmmmmm cierpliwości taak?no chyba nie mamy wyjścia.Aczkolwiek mam nadzieje że nowe HT będzie:
1.wydawane na kredowym papierze
2.kolorowe obrazki i zdjęcia
3.będą krzyżówki i rebusy
4.będą przepisy na ciasta i inne smakołyki
5.jeszcze pomyśle
_________________
"To co ma zdolność wieczego istnienia nie jest martwe(...)" Abd-al Malik
 
 
 
szafa 
mały bywalec

Środowisko: Hufiec
funkcja: instruktor hufca
stopień: przewodnik
Wiek: 42
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2005-03-14, 12:39   

Witam po długiej nieobecności.
Widze, że Misiek ma dobry humor. Nie przesadzasz trochę z wymaganiami? Czy społeczeństwo w dzielnicach interesują jakieś tam pierdółki? Czy z tego przybędzie nam czytelników, czy wtedy ktoś pomoże hufcowi w jego pracy? Ktoś go po takiej gazecie wesprze? Gdy przeczyta o ciastach?? Odpowiedz sobie na te pytania.

Gazeta "Harcerskim Tropem" jako cel obrała sobie, zgodnie z oczekiwaniami hufca, promocję i informację o naszej działalności wychowawczej.

Jej odbiorcami będą ludzie dorośli, tzn. władze gmin, dyrektorzy szkół, urzędnicy, pozostali mieszkańcy gmin, w tym rodzice naszych członków drużyn.
Wśród odbiorców, co naturalne, będą też funkcyjni hufca, tzn. przyboczni, drużynowi, namiestnicy wszystkich pionów.

'Harcerskim Tropem" to miesięcznik.
W gazecie znajdą się informacje o naszych działaniach, inicjatywach jakie podejmujemy, tj. np. "1%".
Raz na kwartał w gazecie znajdzie się specjalna wkładka dla konkretnego pionu wiekowego w hufcu czyli dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników. Zamieścimy tam pomysły na zbiórki i inne działania.

Dalszy ciąg propozycji już niedługo. Bardzo proszę o pytania.
Byle nikt nie kpił w żywe oczy z poważnych ludzi.
_________________
szafa

"...i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość..."
 
 
 
merlin 
stary wyga
-

Środowisko: -
funkcja: -
stopień: -
Wysłany: 2005-03-14, 14:05   

Hmm.. widzę że Misiek, trochę zniecierpliwiony sytłacją ciągłych zapewnień że ukażą się szczegóły na temat pracy redakcji, poprostu podszedł do sprawy inaczej... pokazując wszystkim że tak naprawdę dyskusje, którą jedni traktują bardzo poważnie, można potraktować w sposób bardzo niepoważny. Jest to pewnien sposób zmotywowania redakcji do pracy, z pewnością, pokazując że ich plany jak i oni sami są traktowani niepoważnie.

Z drugiej strony możnaby oczekiwać czegoś więcej po podhacmistrzu, członku Komisji Rewizyjnej Hufca. Misiek rozwiń swoją wypowiedź, osobiście ciasta uważam za pomyłkę ale krzyżówki w rebusy możnaby przegadać.. skoro kawały ciesza się zainteresowaniem :wink: .

Więc wiemy już o reklamach, współpracy z gazetami lokalnymi, wkładce metodycznej co kwartał (moim zdaniem rzadko, chyba że będzie obszerna), dh Komendant powiadomił nas o 'kontroli artykułów' wprowadzonej przez KH (to chyba najlepszy pomysł z tych wszystkich).

Bartek, co jeszcze nowego nas czeka? Kiedy pierwsza gazetka?
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2005-03-14, 16:20   

Cały czas zastanawia mnie fakt, ze tyle krytyki tu sie pojawia.....ok sam przyznałem bartkowi ze jego oferta była niesamowicie ogólna i niekonkretna, widze podsuwacie opinie o tym co jest dobrym pomysłem a co złym; ok, ale prócz tego przydałoby się tez cos konkretnego z waszej strony, to fajnie ze mowicie co sie wam podoba a co nie , bo to zostanie niewatpliwie wykorzystane, ale skoro tyle rzeczy wam sie nie podoba to sami cos zaproponujcie albo włączcie sie w sztab gaztety wtedy bedziecie miec pole do popisu!!!!!!
Ponadto bedzie mozliwosc umiesazczenia czegos fajnego w gazecie(bo skoro widze ze niektore pomysly Bartka sie wam podobaja a nieltore nie) to bedziecie mogli sami cos zaproponoiwc i zajac sie tym......
pozdrawiam i czekam na pomysły tematów bądź działów do gazety i oczywiście na ludzi którzy byliby chetni pomóc w prowadzeniu gazety Harcerskim Tropem
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
verena 
mały wódz
żyleta


Środowisko: szczep 50 WDHiZ
funkcja: drużynowa 50 WDH "LeSne elfy"
stopień: samarytanka
Wiek: 37
Skąd: ursus
Wysłany: 2005-03-14, 23:27   

Ale moim zdaniem zawsze tak będzie iż nie wszystkim będzie się podobać to co jest zawarte w gazetce...
Ale moim zdaniem jest ok.
_________________
Ludzie z ogniem!!!!!!!!!
 
 
 
komendant 
mały bywalec

Środowisko: Hufiec Ursus
funkcja: komendant hufca
stopień: H.O.
Wiek: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-03-15, 00:13   

Przepraszam, że troszkę wtrące, ale to już przegięcie...! Rozmawialiśmy przy stole całkiem serio (tak myślę) i decyzję, którą podjęła Komenda Hufca jak i Szef HSI do czegoś zobowiązuje... Proszę w imieniu własnym jak i zgłaszających (Chempik, Merlin czy Misiek) o konkrety, takie jak przedstawiono poczas spotkania, a nie abarotno pitolenie o jakiś "propozycjach", "cos zaproponoiwc i zajac sie tym", "czekam na pomysły tematów bądź działów do gazety i oczywiście na ludzi którzy byliby chetni pomóc w prowadzeniu gazety Harcerskim Tropem", bo to już jest farsa!!

Nie wszyscy byli na spotkaniu i mają prawo wiedzieć, co mogło zdecydować o przyjęciu oferty konkursowej "zespołu"! Osobiście ogłosiłem na forum naszą decyzję, zostawiając Nowej Redakcji możliwość poprawy wizerunku "HT" poprzez możliwość ogłoszenia w sposób zdecydowany i otwarty, wcześniej wygłoszonych przy stole deklaracji...!

Niech Nowa Redakcja pokarze się z jajem i nie tylko wielkanocnym...


Pozdrawia Komendant ...i Kropla!
_________________
e-mail: pzuterek@ursus.zhp.info
 
 
 
szafa 
mały bywalec

Środowisko: Hufiec
funkcja: instruktor hufca
stopień: przewodnik
Wiek: 42
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2005-03-15, 00:38   

Witam, widzę że rozpętała sie tutaj dyskusja. To nie są wszystkie szczegóły planu. Jednakże widzę, że krytykantów nie brakuje. Ciekawi mnie tylko jedno: skoro potraficie krytykować, to może potraficie też coś robić :?: :?: :?: W redakcji znajdzie się miejsce dla kreatywnych osób. Poza tym był konkurs, ale jakoś nikt poza obecną redakcją. Więc jednak jest łatwo innym podcinać skrzydła, pawda??
Zastanówcie się czasem

Pozdrawiam
Gazeta pojawi się 1 marca
_________________
szafa

"...i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość..."
 
 
 
Chempik 
mały pisacz


Środowisko: Szczep 136 WDHiZ Zarzewie
funkcja: P-cy KI 'Wieczny Płomień Marteen'
stopień: hm, HR
Wiek: 51
Wysłany: 2005-03-15, 00:54   

witam wszystkim!

Czytam sobie Wasze wypowiedzi i co rusz pojawiają się w mojej głowie kolejne pytania (a może to wątpliwości?? sam nie wiem). Ale do rzeczy.

1) oczywiście cały czas czekam na nowe konkrety co do pomysłu na HT.

2) Bruno, po to był konkurs i ktoś składał swoją propozycję (notabane wybraną),żeby nie zbierać teraz nowych pomysłów na funkcjonowanie gazetki - zapóźno!! czas na zbieranie pomysłów minął z chwilą złożenia przez Szafę oferty na prowadzenia HT,

3) osobiście uważam za duży błąd zatwierdzanie przez KH artykułów, ponieważ dla mnie ma to znamiona "małej cenzury" - jednak proszę aby nie dyskutować o tym na forum.Jest to moje prywatne zdanie. Mam do niego prawo! Rozumiem też powody wprowadzenia czegoś takiego, skoro pismo ma być skierowane na zewnątrz.

4) mam propozycję aby kwartalną wkładkę "metodyczną" przemianować na "programową" skoro jej głównym zadaniem będzie przedstawianie działań programowych drużyn i gromad.
Moje pytanie brzmi: ile ona będzie liczyła stron?,

5) własnie czeka nas sporo ważnych wydarzen o których można by pisać (ale skoro HT ma być głównie na zewnątrz to sa to tematy mało interesujące dla rodziców,dyrektorów,burmistrzów). Mam na mysli następujace wydarzenia:

- zjazd sprawozdawczy hufca, (podsumowanie kadencji obecnej KH)
- zbiórkę wyborczą,na której będziemy wybierać delagatów na zjazd ZHP
- grudniowy zjazd ZHP

Moje pytania:
a) czy w nowym HT będzie miejsce na poruszanie spraw ważnych dla związku i hufca, będących jednak tematami wewnątrz organizacyjnymi?
b) jak redakcja zamierza rozwiązać tę kwestię?

6) Szafa! myśle,że nie byłoby tej dyskusji, gdybyś od razu przedstawił konkrety a nie kupę ogólników!!! A tak ogólniki rodzą pytania, gdzie dzięki uzyskanym na nie odpowiedziom można poznawać konkrety dotyczące nowego HT. Jedynie do kogo możesz mieć pretensje to do siebie samego! Oczywiście to moje zdanie
Nie pomyliłeś sie? Napewno pierwszy numer ma sie ukazać 1 marca?

No to ja tyle

Pozdrawiam
_________________
"ja prosty człowiek, wierzę w słowo
powiedzą wstań i idź, to ide"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group