Forum hufca Warszawa-Ursus Strona Główna Forum hufca Warszawa-Ursus


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielka Gra/Manewry harcerskie/Pożegnanie roku... itp.
Autor Wiadomość
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-05-27, 22:31   

Troszkę późno, ale może dobrze, że parę dni przed, a nie jak ostatnio.
Czemu cię nie było na spotkaniu?
Może czas na ustalenie jakiegoś stałego terminu na spotakania? Było by to bardzo pomocne przy robieniu tej gazetki.

Pozdrawiam
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
komendant 
mały bywalec

Środowisko: Hufiec Ursus
funkcja: komendant hufca
stopień: H.O.
Wiek: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-28, 01:15   

Całe zamieszanie wyszło, że nie zdążyłem wpisać w temacie HT postu z propozycją terminu spotkania dla ludzi zaangażowanych w robienie gazetki, a zacząłem od d..py strony... Sorki. Musiałem wyjść z hufca i stąd całe zamieszanie.

Co zaś sie tyczy czerwcowej imprezy - podałem termin prowadzenia dyskusji do 27, bo jeśli mamy coś zrobić, to wiecznie dyskutować przez forum sie nie da. Jak ktoś jest chetny lub ma "okienko" w planie pracy, no to zgłasza swoją chęć i po 10 dniach chyba można się spotkać? Tempo expressowe, ale po "tygodniowej kwarantannie" na forum i zrobieniu początku (zebraniu informacji o chęci współtworzeniu imprezy) trzeba usiąść do stołu i się zastanowić, co dokładnie mielibyśmy zrobić. Nie obdzwoniałem nikogo, z powodów finansowych (juz brak impulsów w hufcu), umiawianie wszystkich przez emaila czy części przez GG, skończyłoby się na tym, że każdy podałby inny termin i byśmy jeszcze długo prowadzili konsultacje w spr. terminu spotkania... Może nawet w nieskończoność! Podałem poprostu termin dyżuru w hufcu. Zdaję sobie sprawę, że mogło to kogoś urazić, ale nie przesadzajmy, przecież nie napisałem że ... wczoraj ma być spotkanie, tylko w środę i to późnym wieczorem! Wiem, że tego dnia również przychodzi drużynowy 40, a z części pozostałych drużyn przyboczni są już zaznajomieni z hufcem, więc spokojnie mogą reprezentować w imieniu drużynowego swoje środowiska (znając oczywiście szczegóły oferty swojej drużyny!)
Ponadto pozostałe środowiska, jeżeli nie wykażą zainteresowania lub nie będą miały możliwości wziąść udziału w czymś takim, wówczas wiadomo, że nie może to mieć charakteru oficjalnego spotkania hufcowego.

Bruno, co zaś się tyczy Twojej (nie)propozycji - to niby jak mam zrozumieć? Za mało miejsca na forum do złożenia oferty? ;-) Każdy z drużynowych (środowisk) przedkładał swoją propozycję tutaj na forum, a nie podawał informację, że ma jakąś propozycję i, że przekaże ją bezpośrednio... komuś na emaila!!? Chodzi o prawa autorskie? O Boziu! Czyżbyś ponownie wynalazł... koło ;-) ?
 
 
 
merlin 
stary wyga
-

Środowisko: -
funkcja: -
stopień: -
Wysłany: 2007-05-28, 17:43   Re: Wielka Gra/Manewry harcerskie/Pożegnanie roku... itp.

komendant napisał/a:

Proponuję zrobić coś w formie ogólno-hufcowego spotkania/imprezy - najlepiej jak najaktywniejszego na świeżym powietrzu z elementami (może) gry, którego ognisko np: (na terenie stadionu w Ursusie) byłoby zwieńczeniem.


W takim razie ja proponuje, żeby jak najwięcej osób wzięło udział w tej akcji: www.przeslanie.zhp.pl .
Ta impreza powinna zawierać wspomniane wyżej elementy (no może z wyjątkiem ogniska..). Oczywiście, jeśli "pożegnaniu roku" ma być też promocją działań harcerskich w Ursusie, ten pomysł nie jest odpowiedni. Mimo to zachęcam do rejestracji i udziału w spotkaniu 16 czerwca.

komendant napisał/a:

Już raz w roku 2000 przeprowadziliśmy podobną imprezę w formie gry na terenie Włoch i Ursusa. Patrole składały sie po jednym harcerzu z każdego środowiska, które udawały sie na przygotowaną przez drużynowych grę o charakterze typowego "biegu harcerskiego".


Podobna gra odbywała się też chyba w roku 2004 na zakończenie obchodów okrągłej rocznicy "harcerstwa w Ursusie".
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-05-28, 21:44   

komendant napisał/a:
Chodzi o prawa autorskie? O Boziu! Czyżbyś ponownie wynalazł... koło ;-) ?


BARDZO MI SIE NIE PODOBA TEN PEłEN IRONII TON...


JA proponuję zrobić grę znana troche z zagranicznych kreskówek, ale i w Polsce co roku jest akcja SENS czy jakoś tak;p W każdym razi epolega ona na tym, że każda ekipa ( w naszym przypadku mogłyby być to drużyny) ma za zadanie zrealizować jak najwięcej zdań z listy liczącej około 60 pozycji - 20 pierwszych za 1 pkt kolejna 20 za 2 pkt i kolejne 20 za 3 pkt. Niektóe zadania są śmieszne ale wymagające kreatywności i lozu np: na godzinę 16 (zakładając z ebyłby to koniec gry) podjechac do hufca śmieciarką czy samochodem policyjnym...

Zadanie za 2 pkt w stylu przynieś zebrą...zadanie na kreatywność - moze ktoś zrobić telefonem zdjęcie zebry ulicznej!!:) Kupa śmiechu zwłąszcza ze nie uzywamy żadnych pieniążków!! Zabawa i dla zuchó i harcerzy i wędrowników - ma tez element taktyczny - czy wykonujemy wszystkie pierwsze 20 zadań czy liczymy na to ze inni zrezygnuja z zadan za 3 pkt to my zrobimy mniej zadan, ale za wiecej punktów... Przy okazji mamy element współzawodnictwa...

Jak widzicie pomysł nie jest mój więc nawet nie mam do niego żadnych praw autorskich...
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
komendant 
mały bywalec

Środowisko: Hufiec Ursus
funkcja: komendant hufca
stopień: H.O.
Wiek: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-29, 10:29   

Super sprawa z tym "Przesłaniem" i choć faktycznie nie nawiązuje do idei omawianego tutaj spotkania - przyszła mi taka myśl, by zrobić podobną rzecz (może nie do końca taką) na terenie naszego działania. We wrześniu będzie taka okazja.

Zresztą po wczorajszej rozmowie z Elvisem wpadł mi do głowy taki pomysł, żeby stworzyć zespół ds/ wizerunku -marketingu-promocji lub czegoś w tym stylu, który byłby integralną częścią polityki hufcowej jak i działań programowych hufca. Może nie dziś, nie już, ale z głową! Zbliża się Zjazd - przygotowanie takiego zespołu i jego działań, można wkomponować w przyszłą strategię rozwoju hufca ;-) Taka osoba musiałaby być w komendzie hufca i to koniecznie!

Co zaś sie tyczy oferty Bruna - jest napewno ciekawsza od typowego "biegu harcerskiego" i mam nadzieję, że drużynom mógłby przypaść do gustu.
;-)
_________________
e-mail: pzuterek@ursus.zhp.info
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-05-29, 21:47   

komendant napisał/a:
jest napewno ciekawsza od typowego "biegu harcerskiego" i mam nadzieję, że drużynom mógłby przypaść do gustu.


To niech się wypowiedzą:)
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-05-29, 22:04   

Z tym radiowozem to lekka przesada, ale ogółem to fajny pomysł.
Tak Wędrownym zapachniało:D

Jetem za
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
komendant 
mały bywalec

Środowisko: Hufiec Ursus
funkcja: komendant hufca
stopień: H.O.
Wiek: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-30, 12:20   

No to dziś zapadną decyzję!

Jednak już teraz wiem, że dzisiejsze spotkania będzie miało (przy okazji) więcej punktów "programu", bowiem wczoraj otrzymałem złą wiadomość, że tylko członkowie Szczepu 136 zgłosili sie na warsztaty do Starej Dąbrowy - wobec czego zostały odwołane.

Rekonesans na miejsce obozu w Dąbkach został ustalony (już ostatecznie) na długi weekend z Bożym Ciałem.

Zaprosiłem dzisiaj przewodniczącego Komisji Rewizyjnej dh. Zbyszka Południkiewicza na nasze spotkanie, by mógł sie z Wami spotkać.

I jeszcze dzisiaj skład HT będzie ustalał najnowszy nr... Oj będzie sie działo!

Postarajmy się wszystko sprawnie przeprowadzić. Jeżeli część przyszłaby wcześniej, to oczywiście nie ma żadnego problemu, by rozpocząć wstepną dyskusję ciut wcześniej ;-)

Pozdrawiam
 
 
 
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-05-30, 14:54   

Ja postaram sie wpaść ale nic nie obiecuje (ale tylko na 20 min bo mam jutro kolosa z całego roku).
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
kaska 
stary wyga

Środowisko: Krąg Instruktorski WPM
funkcja: -
stopień: pwd;sam
Wiek: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-30, 18:41   

bede równierz...mam nadzieję że troszkę spraw sie wyjasni:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group