Forum hufca Warszawa-Ursus Strona Główna Forum hufca Warszawa-Ursus


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: merlin
2007-10-08, 23:32
Kurs Pierwszej Pomocy HSR
Autor Wiadomość
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-05-24, 16:38   Kurs Pierwszej Pomocy HSR

Witam, dzień dobry, czuwaj!

JAk w temacie - jakiś czas temu w mojej głowie narodził się pomysł by zoorganizowac kurs PP HSR w naszym hufcu w końcu mamy już paru ratowników ZHP którzy działają w inspektorcie (Kropla osttania była w obstawie medycznej Warszawskich Juwenaliów) BA mało tego! Mamy dwóch instruktorów HSR we własnym hufcu z w przyszłości może będzie jeszcze jeden - skorzystajmy z tego!


Czym wogóle jest kurs Pierwszej pomocy HSR?

Celem jest wykształcenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Kurs trwa dwa weekendy i jest skierowany do osób zrzeszonych w ZHP. Warunkami przyjęcia na kurs są: ukończenie 16 lat, złożone Przyrzeczenie Harcerskie i opłacone składki członkowskie. Kurs kończy się egzaminami, których zaliczenie jest równoznaczne ze zdobyciem odznaki "Ratownik ZHP" (przyznanej przez właściwego komendanta na wniosek szefa szkolenia).

Od myśli trzebabyło przejśc do czynów - od pewnego czasu na stronie internetowej Inspektoratu choragwi stołęcznej widnieje informacja o kursie w URsusie

http://www.inspektorat.zh...id=95&Itemid=59

W związku z tym ten kurs sie już musi odbyć:) Rozmawiałem z komendantem i poparcie z hufca mamy teraz potrzeba tylko zgody od sekretarza inspektoratu choragwi stołęcznej.
Przechodząc do sedna sprawy - na każdym kursie musi być szef szkolenia , ze strony możecie przeczytać kto nim będzie - pwd. JAkub Sieczko. Rozmawiając o szczegółach kursu nie sposób było ominąć kwestie terminu poniewąż szef szkolenia musi być na każdym z dwóch weekendów w czasie których trwa kurs. Kuba poprosił bym w miarę szybko wybrał jeden z dwóch terminów jaki zaproponował, dlatego juz bez żadnych tajemnic jeśli chcecmy kurs trzeba sie już za to zabrać!!

Przyponimam, że w kursie mogą wziąc udział osoby które ukońćzyły 16 lat i mają złożone przyżeczenie harcerskie.

Terminy jakie mamy do wyboru to:

2-4 listopada oraz 9-11 listopada

lub

9-11 listopada oraz 23-25 listopada


Jak widzicie termin drugi nie jest to weekend po weekendzie za to pierwszy koliduje z uroczystością tzw. Dniem Zadusznym może ktoś wtedy będzie chciał wyjeżdżać!
Bardzo prosze przemyślcie i dajcie odpowiedź a druha komendanta trzymam za słowo w srpawie pomocy organizacyjniej:)
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-05-24, 17:08   

Ja na dni zaduszne musze wyjechac do Parysowa wiec mnie nie pasuje.
Ale drugi jest niemal ze idealny
proszę o termin nr 2
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
kaska 
stary wyga

Środowisko: Krąg Instruktorski WPM
funkcja: -
stopień: pwd;sam
Wiek: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-24, 20:56   

a czy to troche nie za wczesnie?teraz mozna sie zglosic a pozniej?!jezeli wierzysz we wszystkich tak mocno ze nikomu nic nie wypadnie to gratuluje. probowac mozna ja jednak nie mam pojecia czy te terminy pasuja mi czy nie

[ Dodano: 2007-05-24, 20:57 ]
e sumie to nawet nie wiem w jakiej roli bym tak mogla byc ale do listopada pewnie sie ogarne.pozdrawiam
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-05-24, 22:34   

kaska napisał/a:
a czy to troche nie za wczesnie?teraz mozna sie zglosic a pozniej?!


odpowiedź już padła:

Bruno napisał/a:
Kuba poprosił bym w miarę szybko wybrał jeden z dwóch terminów jaki zaproponował


Zgłoszenia na kurs będą w formie ankiet do pobrania, ale nie będzie żadnych ankiet póki nie ustalimy terminu!KAsiu za wczesnie to moze byc z organizowaniem szkoły czy harmonogramu czy sprzętu, ale na termin za miesiac mogłobybyć za późno bo zapotrzebowania na kursy są ogromne!!!! W sprawie kursu uderzyłęm do kuby w kwietniu i usłyszałem ze pierwszy wolny miesiac to listopad...

A jak inni zainteresowani?
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Olcia 
pisacz


Środowisko: 90. WGZ Dzielne Fenixiątka
funkcja: drużynowa
stopień: pwd. / HO
Skąd: Gołąbki
Wysłany: 2007-05-25, 07:28   

Ja jestem za drugą opcją. I ja się cieszę, że mówisz, to teraz - tak wcześnie :)
Mogę spokojnie zarezerwować sobie czas :)
_________________
http://www.dzielnefenixiatka.zhp.info
http://www.picasaweb.google.com/olcia001
http://www.youtube.pl/user/olciachan
 
 
 
Ania. 
żółtodziób

Środowisko: 48 WDW "Szaniec"
funkcja: przyboczna
stopień: bs
Wysłany: 2007-05-25, 15:24   

Mi bardziej pasuje pierwszy termin. Poza tym te weekendy sa po koleji, a nie z przerwa. Ale jak kurs bedzie w drugim terminie, to i tak pojade :-)
 
 
kaska 
stary wyga

Środowisko: Krąg Instruktorski WPM
funkcja: -
stopień: pwd;sam
Wiek: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-25, 17:27   

no dobrze Bruno wiesz ze ja wiem ze masz racje. no cóż ważne ze inni są pewni.życzę powodzenia
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-05-26, 07:48   

Mam pewną małą prośbę(sugestię) do druha komandora bądx też do dh. MAcka MAszewskiego choć w zasadzie do kropli też może być:)
Tak sobie pomyślałem za sugestie pewnej osoby, że moża warto byłoby przedstawić zainteresowanym jakieś zdjęcia z kursu BORM 2004 z naszego hufca?

Cześc zdjęc jest na www.szaniec.zhp.info w dziale galeria=>BORM ZHP 2004

Prośba jest taka by może MAciek , KRopla bądx druch Komandor wkleili tu na forum pare fajnych zdjęć z kursu? Przyznaję ze zdjęcia na stronie 48 nie naleza do takich które dobrze dałyby rade laikom przedstawić wygląd kursu.
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group