Forum hufca Warszawa-Ursus Strona Główna Forum hufca Warszawa-Ursus


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs Pierwszej pomocy HSR - URSUS październik 2008
Autor Wiadomość
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-08, 21:45   Kurs Pierwszej pomocy HSR - URSUS październik 2008

Jak już wczesniej było mówione tak teraz czas przejść do konkretów :mrgreen:

48 WDW SZaniec pragnie Was serdecznie zaprosic na kurs pierwszej pomocy HSR w listopadzie. Kurs odbędzie sie w dwa weekendy od 2 do 4 listopada oraz od 9 do 11 listopada. Mimo, że w dalszym ciągu jestesmy w trakcie prowadzenia rozmów w celu uzyskania dobrego miejsca na zorganizowanie kursu chcemy wyjśc Wam na przeciw i już dziś umozliwiamy Wam wysyłanie swoich zgłoszeń! Wszytskei infoirmacje i aktualności będa się ukazywać na spoecjalnej stronie internetowej www.szaniec.zhp.info/kurs

Gwarantujemy wam niesamowite przeżycia, możliwośc doświadczenia pracy z jedną ze specjalności harcerskich. pracę metoda harcerską w gronie instruktorów zhp, instruktorów HSR , ratowników ZHP oraz wędrowników z naszej choragwi. JEśli chcecie wziąć udział w czymś dużym i nieśc dalej idee bezinsteresownej pomocy i naczuczyć się pierwszej pomocy to jest to okazja jakiej nei można opuścić :!: :mrgreen:

Można pytania zadawac na forum z pewnością na nie będziemy szybko odpowiadac i na koniec raz jeszcze odsyłam do strony www.szaniec.zhp.info/kurs i czekamy na wasze zgłoszenia - UWAGA nie zwlekajcie ilośc miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!

CZUWAJ
pwd. Tomasz "Bruno" Barlak
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
Ostatnio zmieniony przez Bruno 2008-09-02, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-08, 22:13   

Mam pytanie, czy mogę do tego kursu zgłosić osoby które jeszcze nie mają przyżeczenia harcerskiego??
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
Małgosia 
mały pisacz


Środowisko: 90 WDH
funkcja: drużynowa
stopień: -
Wiek: 34
Skąd: Warszawa Ursus
Wysłany: 2007-10-08, 22:37   

Wiadomo już w jakich godzinach będą się odbywały zajęcia?
Chciałabym wziąć udział w kursie ale nie będę mogła przychodzić w niedziele, dopiero po 16.
Czy w razie czego będzie można to jakoś nadrobić? Na przykład pożyczyć od kogoś notatki?
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-08, 23:06   

Piotrek napisał/a:
Mam pytanie, czy mogę do tego kursu zgłosić osoby które jeszcze nie mają przyżeczenia harcerskiego??


Na stronie www kursu są podane wymogi uczestnictwa w kursie.


Małgosia napisał/a:
Wiadomo już w jakich godzinach będą się odbywały zajęcia?


Zajęcia odbywaja sie cały czas od piatku do niedzieli 0 tzn mam nadzieje, że jeśli nie będzie obsuw czasowych to w niedziele bedziemy kończyć około 14. Co do notatek nie chce wprowadzać a błąd - do jutra to sprawdze i dokłądnie odpowiem.

Fajnie, że odzew był szybki czekam dalej:)
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Elvis_yahoo 
stały bywalec


Środowisko: Hufiec Warszawa Ursus
funkcja: instruktor hufca
stopień: pwd / ćwik
Wiek: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-09, 08:52   

To ja w takim razie napiszę o warunkach uczestnictwa, by nie wchodzić na stronę inspektoratu. Na tym forum po prostu lepiej widać ;)

By móc uczestniczyć w Kursie Pierwszej Pomocy HSR trzeba:

-> mieć UKOńCZONE szesnaście lat (16 lat)
-> posiadać krzyż, czyli być już po złożeniu Przyrzeczenia Harcerskiego
-> mieć opłacone składki członkowskie

Ludzie cywilni i harcerze nie mający jeszcze 16 lat mogą uczestniczyć w innym kursie, Kursie Podstaw Pierwszej Pomocy, ale z tego co wiem Bruno organizuje tyko Kurs Pierwszej Pomocy.

Co do notatek... Oczywiście możesz to nadrobić, tylko trzeba się nastawić na egzaminy, które będą organizowane po zakończeniu wszystkich wykładów ;D
_________________
Triumwirat BEM, mości panowie...
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 10:05   

Elvis_yahoo napisał/a:
z tego co wiem Bruno organizuje tyko Kurs Pierwszej Pomocy.


Generalnie tak - jednakże równolegle do naszego kursu będzie organizowany kurs podstaw dla wolontariuszy gimnazjum nr 133 jeśli udostępnią nam szkołę i z tego co z nimi rozmawiałem ich będzie na tyle, że wypełnią wszytskie miejsca na kursie podstaw - gdyby okazało sie inaczej z pewnością napisze.


Czekam na zgłoszenia bo przyznam szczerze, że się zdziwie jeśli się okazę z kurs w ursusie będzie dla ludzi nie z Ursusa...

[ Dodano: 2007-10-09, 10:07 ]
Elvis_yahoo napisał/a:
Oczywiście możesz to nadrobić, tylko trzeba się nastawić na egzaminy, które będą organizowane po zakończeniu wszystkich wykładów ;D


Elvis napisał za mnie:) JEdnak warto zaznaczyc, że może powtarzam MOŻĘ zdarzyć się tak, że część egzaminów jeszcze będzie trwać w niedziele i w neidziele 11 na pewno bedzie oficjalne zakońćzenie kursu także lepiej chyba byś była jeśli nie w obie to w ostatnia niedziele bo np okaze sie ze nie zdązyłaś sie zegzaminować w sobote:)
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 10:14   

Pytam się ze względy na siostrę Elkę, ona chciała wziąć w tym kursie udział a jeszcze nie miała przyrzeczenia, ale jak nie wolno to szkoda. Przepisy:/
Będę musiał ten pomysł jakoś wybić jej z głowy.
Może innym razem weźmie.
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 10:19   

Piotrek napisał/a:
Pytam się ze względy na siostrę Elkę, ona chciała wziąć w tym kursie udział a jeszcze nie miała przyrzeczenia, ale jak nie wolno to szkoda


A sama się wstydzi zapytać?:) Ela jesli będą wolne miejsca na kursie podstaw to dam ci znac obiecuję. Piotrze ja mam nadzieje, że wybierzesz się na kurs? Już raz prawię sie udało może warto o to zawalczyć raz jeszcze?:)


MAMY JUZ PIERWSZE ZGŁOSZENIA NA KURS - z Milanówka:)
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 10:23   

Dzięki za pomoc bo ona bardzo chciała w tym kursie uczestniczyć.
Nie pisze bo zapomniała hasła na forum;p
A ja przecie ci mówiłem, że wybieram się na ten kurs.
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 10:26   

Wklejam pare zdjęć z ostatniegku kursu w jakim ludzie z naszego hufca brali udział - Garwolin wrzesnień 2007

[ Dodano: 2007-10-09, 10:27 ]
Cytat:
A ja przecie ci mówiłem, że wybieram się na ten kurs.


Przyznam, że nie pamiętam:) Nie wiem czemu ale te zdjecia zrobily sie w kiepskiej jakości trudno przepraszam:)

Prosze o jak najwięcej pytań byście wszytsko wiedzieli i mieli świadomośc w czym chcecie brać udział:)

ja7.JPG
Plik ściągnięto 220 raz(y) 82.57 KB

ja5.JPG
Plik ściągnięto 218 raz(y) 94.69 KB

ja4.JPG
Plik ściągnięto 224 raz(y) 80.87 KB

ja3.JPG
Plik ściągnięto 213 raz(y) 99.32 KB

DSCF8686.JPG
Plik ściągnięto 225 raz(y) 77.18 KB

DSCF8684.JPG
Plik ściągnięto 215 raz(y) 84.56 KB

DSCF8498.JPG
Plik ściągnięto 229 raz(y) 75.86 KB

DSCF8440.JPG
Plik ściągnięto 219 raz(y) 65.43 KB

_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 10:31   

Czy liczba miejsc jest ograniczona??
Co trzeba zabrać na ten kurs??
oraz chyba najważniejsze do kiedy i ile trzeba zapłacić??

Mówiłem ci jak byłeś w hufcu tuż po pierwszej odprawie sztabu festiwalu.
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
Babcia Ella 
żółtodziób

Środowisko: 60 WWDH "AMBER" rządzi^^
funkcja: fotograraf, pisacz, strażnik konstytusji etc.
stopień: samaretanka
Wiek: 33
Skąd: Warszawa Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 10:54   

rzeczywiście zapomniałam hasła na moje poprzednie konto, założyłam nowe. Przepraszam za robienie bałaganu na forum.

Bruno- Podstawy... bo ja wiem, mam ukończone 16 lat i to nawet nie tak znowu nie dawno- nieuchronnie zbliżam sie wręcz do pełnoletności... Podstawy zaliczyłam rok temu na PO;)
Od 4 lat działam w ZHP, ale Krzyża do tej pory się nie dorobiłam. Wcale nie jest mi z tym fajnie- jak widać, brak krzyża blokuje mi mnóstwo rzeczy-_-'
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 11:22   

Piotrek napisał/a:
Czy liczba miejsc jest ograniczona??
Co trzeba zabrać na ten kurs??
oraz chyba najważniejsze do kiedy i ile trzeba zapłacić??


Nie chce w wielu miejscach pisac o tym samym dlatego w pierwszym pości jest adres strony i tam jest wielkimi napisane ze ilośc miejsc jest ograniczona. Można pobrać ankiete zgłoszeniowa i tam jest napisane ile i do keidy trzeba zapłącić. JEdnak rzeczywiscie na stronie nie jest napisane co trzeba zabrac wiec napisze tutaj.

Koszt kursu to 60 zł od uczestnika zdaję sobię sprawe, że to dużo, ale napisze na co te pieniądze będa spożytkowane. w 2004 kurs był tańszy bo duzo rzeczy było załatwiane po znajomości i chyba była jakieś wsparcie finansowe ze strony hufca dzisiaj nei mamy taklich możliwości za co nie można nikogo winić bo festiwal tez ileś tam kasy pochłonał zreszta w słusznej sprawie.
Zatem na co idzie kasa?
- wypożyczenie profesjonalnego sprżetu medycznego jak przynajmniej 2 fantomy ( chyba że Ola da rade załtwić fantomy to bedzie dobrze) dwie pary noszy ortopedycznych typu deska, torba PSP R1
- Ciepły posiłek w każda sobotę
- Jesli zajdzie potzreba i szkoła powie, że za udostępnienie miejsca chca pianiądze to też musimy sie z tym liczyć
- materiały programowe - flipchart, szary papier, markery, płyty CD na każdą ekipę (mam na myśli na każdy hufiec będziemy na miejscu chieli wypalic płyte ze zdjęciami z kursu) karty do symulacji, karty do poprawek, karty do egzaminu z fantoma i do poprawek, egzaminy testowe, dyplomy ukońćzenia kursu i dyplom uczestnictwa w kursie z czym się wiąże zakup lepszego papieru na duplomu i tusz do drukarki - choć częśc rzeczy MAciek MAszewski może wydrukuje
- Zakup zapasu rękawiczek gumowych
- Zwrócenie kosztów podróży instruktorom którze specjalnie do nas przyjada
- parę jeszcze inncyh rzeczy któe moga pojawić się na miejscu w trakcie trwania kursu np jakieś podwieczorki, napoje - w zalezności ile nam środkó zostanie po opłaceniu wszytskiego co wyżej napisałem


Także mam nadzieje, że widzicie , że jest na co tę kwote wydać.

Co nalezy zabrać?
- osobista apteczkę - proponowany skłąd - 3 bandaże dziane, 5 bandaży elastycznych, 4 chusty trójkątne, agrawki, nożyczki, ze trzy pary rekawiczek ( wczesniej pisałem o zapasie, ale tu mam na myśłi rękawiczki które mogą sie wam przydac na egzamin gdzie będzieci iśc z włąsną apteczką oraz na gry ratownicze a tamten zapas to na cwiczenia)
- trzeba SAMEMU być ubezpieczonym - ubezpieczenie NW i OC gwarantuja opłącone skąłdki u nas w hufcu - jeśli źle mówie to niech komendant oceni
- śniadania i kolacje leżą w kwesti uczestników! Powtarzam, jeśli nam kasy zostanie to na bieżąco będe się starał wspomagac finansowa np własnie tego typu rezczy
- śpiwór, materiały do notatek i koniecznie strój kórego nei będzie wam szkoda ubrudzić w sztucznej krwi czy farbie


to chyab tyle.

Babcia Ella napisał/a:
Podstawy zaliczyłam roktemu na PO.


Nie winię Cię za to, ale zapewniam Cię, że to czego my się uczymy na PO w żaden sposób nie pokrywa się z doktryną HSR! Doktryna HSR jest oparta na doktrynie Europejskiej Rady REsuscytacji i sytemie PSP i nawet idąc na kurs podstaw wiele się nauczysz, ale to już pozostawiam tobie jeśli chcesz mogę ci napisać jaki jest zakres kursu podstaw HSR.

Babcia Ella napisał/a:
Od 4 lat działam w ZHP

O rany!:) Byłęm pewien, że twój pierwszy kontakt z ZHP to był obóz na którym razem byliśmy 2 lata temu w 2005 roku czyli jesteś w ZHP dłużej niż Piotrek? CO do krzyzą Cię rozumiem, ale nie jest to moja wina, nei ja te przepisy wymyślam i nie jest tez moją winą , że przez 4 lata pracy w związku nie dostałaś krzyża :cry:

Ale mówię, jeśli chcesz to ci dokładnie napiszę zakres materiału kursu podstaw moze cię to przekona?
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Babcia Ella 
żółtodziób

Środowisko: 60 WWDH "AMBER" rządzi^^
funkcja: fotograraf, pisacz, strażnik konstytusji etc.
stopień: samaretanka
Wiek: 33
Skąd: Warszawa Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 11:34   

Może nie 4 lata, ale ostro powyżej trzech- zaczynałam jak tylko Piotrek zaczął kręcić się przy hufcu. Nie ma dokładnego wpisu o rozpoczeciu mojej prcy w ZHP- zaczęłam w HSI (to też chyba jakaś forma pracy?) grubo przed obozem wędrownym.

Możesz mi podać ten zakres (może przez prywatną wiadomość)? Byłabym wdzięczna. Przeczytam- zobaczę.
 
 
 
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-10-09, 11:48   

Bruno nie musisz mi mówić na co to idzie, trochę na tym świecie jestem wiec nie trzeba mnie uświadamiać, że to wszystko kosztuje.

ps. dzięki za info
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group