Forum hufca Warszawa-Ursus Strona Główna Forum hufca Warszawa-Ursus


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca z Kadrą
Autor Wiadomość
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-12-13, 14:47   Praca z Kadrą

Jak pewnie obiło wam się o uszy, decyzją zjazdu ma powstać drużyna kadrowa która da zaczątek pod namiestnictwa.
Jednak jak to zostało słusznie zauważone przez Bruna, tworzenie takiej odnogi, która by była po to aby być, niema najmniejszego sensu.
Dlatego piszcie na tym temacie, co wy i wasze środowiska oczekują od osoby która podejmie się pracy z kadra.

jestem ciekawy jakie będą pomysły, bo to ze będą to nie mam najmniejszej wątpliwości. ;-)

Żeby nie było ze ja nic nie oczekuje to jako pierwszy: :8):

Na samym początku chciał bym wspomnieć o kursach i szkoleniach, bo ludzie chcą sie szkolić tylko nie wiedza gdzie szukać.
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-12-13, 16:02   

Piotrek napisał/a:
Na samym początku chciał bym wspomnieć o kursach i szkoleniach


Jakich? ;-) Nie bądźmy bezlitośni piszmy o konkretach bo potem nam zaproponuja jakies warsztaty na które zereagujemy mnie więcej tak => O.O

Ja ze swej strony nie chciałbym na siłę szukac sobie pól służby w choragwi czy w specjalnościach jako instruktor skoro mam hufiec w któym prowadze drużynę - ja chce mieć szanse i warunki do rozwoju instruktorskiego we włąsnym hufcu - jesli chcemy budowac wspólnote instruktorska stwórzmy do tego warunki.

Oczywiście wsparcie z komedny by sie przydało w realizacji wiekszych projektów np.
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Piotrek 
mały bywalec


Środowisko: Hufiec
funkcja: kwatermistrz Hufca
stopień: phm | HR
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-12-13, 16:08   

Faktycznie pot tymi słowami można wszystko ukryć. :-))
Mi chodzi o kursy drużynowych.
Bo po nich dopiero można na warsztaty wędrownicze drogowskazy.
Może tez coś o prowadzeniach finansów w drużynach, co jak i z czym się to je.
kursy dla przybocznych i zastępowych. i to sa pierwsze co mi przychodzą do głowy. :8):
_________________
Vox populi est vox Dei
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-12-13, 16:13   

Piotrek napisał/a:
Może tez coś o prowadzeniach finansów w drużynach


Myślę, że to powinno leżeć w kwesti skarbnika hufca - to byłaby tez forma i szansa do rozwoja dla kingi.

Piotrek napisał/a:
po nich dopiero można na warsztaty wędrownicze drogowskazy


Można, ale takie warsztatty sa tylko dla ludzi chcacych prowadzic drużynę wędrowniczą, jesli ktos zamierza prowadzic drużyne harcerską takei warsztaty nie są mu potzrebne. Zreszta teraz są juz organizowane konkretne formy kształćenia - tzn mam na mysli kurs drużynowych wędrowniczych, jeśłi ktos zamierza prowadzic drużynę wędrowniczą powiniene odbyc tak czy siak taki kurs nawet jesli posiada patent drużynowego harcerskiego.

A gdzie szukac to ja moge odpowiedzieć:) Ja np pisze do szefa referatu wedrowniczego czy w choragwi stolecznej bedzie jaksi kurs i dostaje odpowiedź. Czesto tez zaglądam na forum.zhp bo tam tez sa rozne ogłoszenia:) Jednakże mysle ze powinnismy tez zastanowić się nad formami kształcenia dla nas w hufcu, bo poki co nie mamy możłiwości zorbienia kursu druzynowych w hufcu. JEdnak sprawa prowadzenia finansów uwazam ze to dorby pomysl, ale jak pisalem to chyba powinno byc w kompetencjach skarbnika, ale w to się nie wgłębiajmy, bo zapewne KH na swoim spotkaniu dokona podziału komptencji , to juz nie nasza dzaiłka:)
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Elvis_yahoo 
stały bywalec


Środowisko: Hufiec Warszawa Ursus
funkcja: instruktor hufca
stopień: pwd / ćwik
Wiek: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-13, 16:44   

Witam serdecznie.

A co myślicie, by drużyna kadrowa nie składała się tyko z drużynowych środowisk, a także z instruktorów hufca, wyrażających chęć przynależności do tej grupy? Nie jako sposób zaliczenia służby, o nie... niech sobie go znajdą w inny sposób :)

Ja jako instruktor tego hufca, a były drużynowy, nie mam zamiaru tracić kontaktu z hufcem, bo jeszcze nie nadszedł na to czas. Chcę się kształcić i być w przyszłości szkoleniowcem, np. szefem kursów drużynowych... a gdzieś trzeba zacząć :) Dlatego patrzę na ten pomysł także pod moim kątem.

Zadbanie o kursy drużynowych jak najbardziej. Zresztą, każdy drużynowy musi odbyć taki kurs, a skoro do tej pory nie udało się nikogo na nie wysłać, nie widzę problemu, by drużynowi wraz z wolnymi instruktorami sami o to zadbali. Oczywiście pod przywództwem odpowiedniego lidera :)

A co myślicie o zajęciach na tematy: jak poprawnie napisać plan harcerski, jak zaplanować rajd/biwak, jak poprawnie pisać rozkazy, co liczy się w dokumentacji drużyny itp. Powiem szczerze, że do tego wszystkiego musiałem sam dojść, a korzystałem z wiedzy naprawdę szerokiego grona osób (każdy robił to po swojemu... ). To są małe, lecz jednocześnie największe problemy drużynowych. Niech będzie dla wszystkich pokazany jeden sposób, w jaki należy je rozwiązać. Od razu wyszłyby tematy spotkań tej drużyny kadrowej. A Wy nie spędzilibyście dodatkowych miesięcy czy lat sami po trochu do tego dochodząc...

Nie bójmy się mówić o tym, czego jeszcze nie potrafimy ;)
_________________
Triumwirat BEM, mości panowie...
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2007-12-13, 18:42   

Elvis_yahoo napisał/a:
Powiem szczerze, że do tego wszystkiego musiałem sam dojść, a korzystałem z wiedzy naprawdę szerokiego grona osób (


Już gdzies o tym pisałęm, ale nie przypomne sobie gdzie, ze rzeczywiscie do wielu rzeczy musielismy dochodzic samemu, ale doszliśmy bo jakos ta motywacja rodziła sie sama, ale sa tacy ktorzy jej potzrebują i to według mnei powinien byc jeden z głównych celów tej drużyny. A co do ujednolicenia pewnych rzeczy uwazam jak jak Elvis, ze powinien powstac jakis jeden schemat pisania planów pracy, jak organizowac fajne rajdy? Są to niby rzeczy proste, ale na kursch nie ma czasu by bardziej szczegółowo w to brnąć, taka druzyna powinna byc miejsce gdzie bysmy od praktycznej strony sie uczyli...

Uwazam też, że każde środowisko powinno umiec zorganizowac samodzielny biwak - pomyślcie o ile zwiększa sie wtedy wachlarz możłiwości ;-) :?:
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
kaska 
stary wyga

Środowisko: Krąg Instruktorski WPM
funkcja: -
stopień: pwd;sam
Wiek: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-15, 23:29   

muszę powiedzieć ze niezbyt często bywam obecna w dyskusjach na forum..i dzisiaj nadszedł ten dzień:)
bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie wymiana postów poprzedzonych mój:P i to bardzo bardzo." ten" pomysł na zjeździe był dobry ale nikt głośno nie powiedział ze sie tym zajmie,. a ja bałam sie ze znów większość umyje ręce i będzie czekała aż reszta sie tym zajmie... dobrze ze ktoś jeszcze nie stracił wiary.

ja ze swojej strony bardzo chciałam powiedzieć ze co do motywowania sie samemu to niestety poniekat ja tez tego doświadczyłam.. bo były osoby które mnie motywowały jednak nie zawsze wspomagały kiedy tego potrzebowałam( przewinęło sie trochę marzeń i współ-motywatorów-...). w każdym razie, każdy ogień kiedyś gasnie
gdy nie dokładamy drewna

i tym banalnym sprowadzeniem sprawy do rzeczowego ujęcia zagadnienia kończę moja wypowiedz pełna nadziei na fajna druzynke:))))

jak wszyscy uwierzą ze to sie uda to sie uda
trzymam kciuki

liczę tez ze moje rysowanie śrubek może da sie jakoś pogodzić(choćby w biernym patrzeniu na kwitnące środowisko)
 
 
kinguś 
wyga
uśmiech :D

Środowisko: brak
funkcja: skarbnik a właściwie skarbniczka
stopień: sam
Wiek: 35
Skąd: ursus ;]
Wysłany: 2007-12-17, 12:31   

Jeżeli chodzi o kursy i szkolenia powiem krótko bedą na pewno! :)
_________________
nie narzekaj lecz walcz o swoje...
 
 
 
kaska 
stary wyga

Środowisko: Krąg Instruktorski WPM
funkcja: -
stopień: pwd;sam
Wiek: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-21, 21:40   

czy poczęte są jakieś plany? jakieś konkrety? czy poznamy trochę lepiej zdanie członków komendy? ich planów? jak Ty sie będziesz szkolić i jak my będziemy?! pozdrawiam

[ Dodano: 2007-12-21, 21:42 ]
a tak w ogóle to kursy są zawsze:P tylko pytanie czy ktoś na nich jest i kto w nich uczestniczy:)))

[ Dodano: 2007-12-21, 21:42 ]
tak tylko sie chciałam czepnąc słówka
 
 
kinguś 
wyga
uśmiech :D

Środowisko: brak
funkcja: skarbnik a właściwie skarbniczka
stopień: sam
Wiek: 35
Skąd: ursus ;]
Wysłany: 2007-12-30, 14:01   

kasiu zdanie komendy było na wigilii hufcowej kadra wszystkich srodowisk Ty również miałaś być
_________________
nie narzekaj lecz walcz o swoje...
 
 
 
kaska 
stary wyga

Środowisko: Krąg Instruktorski WPM
funkcja: -
stopień: pwd;sam
Wiek: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-01, 14:32   

hmm. miałam być- szkoda ze nie wiedziałam na czas?! to już nie dane są mi te informacje?
 
 
kinguś 
wyga
uśmiech :D

Środowisko: brak
funkcja: skarbnik a właściwie skarbniczka
stopień: sam
Wiek: 35
Skąd: ursus ;]
Wysłany: 2008-01-09, 22:29   

14 jest zbiorka w hufcu druzynowych o 19 wpadnij
_________________
nie narzekaj lecz walcz o swoje...
 
 
 
merlin 
stary wyga
-

Środowisko: -
funkcja: -
stopień: -
Wysłany: 2008-01-09, 22:54   

kinguś napisał/a:
14 jest zbiorka w hufcu druzynowych o 19 wpadnij


Kinga, ostatnio w innym temacie Kropla pisała w czyich kompetencjach leży informowanie drużynowych o tym kiedy odbywają sie odprawy.

kropla napisał/a:

I jeszcze jedno : ja udzielam informacji na temat odpraw, więc Olu nie rób tego na przyszłość. W moich kompetencjach leży informowanie drużynowych o wszelkich oprawach.


Nie musisz na siłę negować i krytykować każdej wypowiedzi Kasi na forum w każdym możliwym wątku (czasami wydaje mi się, że tylko po to się wypowiadasz) i demonstrować tego, jak dobrze jesteś poinformowana. Wszyscy zainteresowani wiedzą już kiedy odbyć ma się wspomniana odprawa, bo długo na nią czekają.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group