Forum hufca Warszawa-Ursus Strona Główna Forum hufca Warszawa-Ursus


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Harcerskim Tropem nr 3-4/2005
Autor Wiadomość
cthulhu 
bywalec


Środowisko: KRH
funkcja: przewodniczący KRH
stopień: HO/phm
Wiek: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-08, 23:30   

to nie moja wina że go widzą "zwykli" użytkownicy. Zresztą po co sie przyczepiać do szczegółów??Idea jest prosta, a czy artykuł zostanie napisany i przesłany na to forum czy na adres gazetki czy naczelnego, co za różnica....ważne aby takowe sie znalazły.
_________________
"To co ma zdolność wieczego istnienia nie jest martwe(...)" Abd-al Malik
 
 
 
Chempik 
mały pisacz


Środowisko: Szczep 136 WDHiZ Zarzewie
funkcja: P-cy KI 'Wieczny Płomień Marteen'
stopień: hm, HR
Wiek: 51
Wysłany: 2005-06-09, 00:14   

Czesc wszystkim!!

Jak to miło przeczytać wypowiedzi innych osób. Widać,że z wielkim oporem ale jednak dyskusja trochę się rozkręca :))

To bardzo budujące!

A teraz krótko odniosę się do powyższych postów.

1) nadal uważam,że nie ma sensu zwoływać kolejnego spotkania aby rozmawiać o "HT"! Po to był konkurs aby przed komisją osoby w nim startujące przedstawiły swoj pomysł na gazetkę.
Zgadzam sie z Merlinem,iż na forum sporo osób wypowiedziało się czego oczekuje od "HT" i jakie artykuły w nim zamieszczane chce czytać.

2) jako zajadły "prześladowca HT" nie zgadzam się z tezą, że nikt nie podsuwa pomysłów co w zamian!!!
Przecież to wszystko o czym w swoich ostatnich postach proponuje Bruno to są propozycje o których już wcześniej pisałem!!!!

Dlatego też przyłączam się do prośby Merlina aby czytać uważnie posty innych osób!!!

3) aby nie być gołosłownym powtórze więc raz jeszcze swoje propozycje:

- wynegocjować w gazetkach lokalnych miejsce na artykuły harcerskie
- przemianować "HT" z wersji drukowanej w wersję elektroniczną i umieszczać jej zawartość na hufcowej stronie

Korzyści tych rozwiązań sami znajdźcie!!! Prosiłem już oto dużo wcześniej

4) po raz kolejny zwracam się z prośbą do druha Komendanta Hufca o zajęcie jakiegoś stanowiska w sprawie "HT"! Druhu Komendancie jak długo członkowie hufca będą czekać na Twoją reakcję???

5) dlaczego tak się upieram przy rozwiązaniu HT? powodów jest kilka ale najważniejszy, że (z całym szacunkiem dla członków redakcji) zespół redakcyjny już na starcie dokonał falstartu! Jestem również zmęczony kolejnymi obietnicami, przeprosinami itp itd. Podsumowując jestem za skończeniem z fikcją a utrzymywanie czegoś tylko po to aby istniało mija się z celem i jest potwierdzeniem, że fikcja ma się całkiem dobrze.

6) dlaczego do konkursu zgłosił się tylko jeden chętny? może dlatego,że inni zmierzyli siły na zamiary? a może dlatego iż druh Bartek jest ambitny?? A może dlatego, że tylko jemu zależało aby istniał dalej biuletyn hufca???
ważne jest to,że został dokonany wybór (nie ma znaczenia ilu było kandydatów) ktoś komuś zaufał, ktoś komuś coś obiecał, pojawiły się spore oczekiwania i co....?

Resztę wszyscy doskonale znamy i nie ma sensu tutaj raz jeszcze tego wszystkiego pisać.

Wnioski na przyszłość???

a) Niech redakcja uderzy się w piersi i szczerze przyzna, że dała ciała! Powtarzam jednak, że cała redakcja jako zespół a nie poszczególni jej członkowie z osobna!

b) Przyznać, że zadanie wydawania terminowo "HT" przerasta Wasze możliwości!

c) Przestać składać obietnice nie możliwe do spełnienia!!

d) Jeszcze raz zastanowić się czy ta praca redakcji ma sens!

e) Być szczerym względem siebie oraz "wiernych czytelników"!

f) Zacząć pracować w zespole a nie, że każdy sobie rzepkę skrobie!

g) RAZ JESZCZE PRZYDZIELIĆ ROLE ORAZ ZADANIA Z NICH WYNIKAJĄCE W GRONIE SAMEJ REDAKCJI!!!

Tyle dobrych rad , żeby nie było już gadania, że tylko krytykuje i czepia się biednej Redakcji oraz Redaktora Naczelnego nie dając w zamian żadnych konkretnych propozycji!!

A póki co to : ZAPRZESTAŃMY WYDAWANIA BIULETYNU HUFCA "HARCERKSIM TROPEM"!!!!!!!!!!

Czuwaj!
"Prześladowca HT"
_________________
"ja prosty człowiek, wierzę w słowo
powiedzą wstań i idź, to ide"
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2005-06-09, 15:08   

Napisałem ze we wczesniejszym poscie zer jestem za opinia druha Pawła Chempinskiego za zamknieciem HT tylko w sytuacji gdy gazety lokalne udostepnia nam treoche miejsca!!!!!! Tez wczesniej to poparłem!!!!!!!
Gdy pisałem ze nikt nie pisał co by chciałl czytac to w sumie i tak mam racje- tych osób był o zbyt mało na cały hufiec!!!! Pozatym w wiekszosci przypadków to byly propozycje co zminiec zeby powiedzmy bylo lepiej, ale ( przeglądałem ostatnio temat " O czym chcielibyscie czyatc w HT" ) i na dobra sprawe nie bylo tego wiele......byli informacje typu- słówko od komemdnanta za czym postował merlin czy propozycja druha Pawła o wynegocjowazniu miejsca w lokalnych gazetach- ale w stosunku do rad (( nie ukrywam ze cennych!!!!!!!!!!!! ) propozycji artykółów nie było wiele.
Nawiązując do wypowiedzi druha Pawła- ja przyznałem sie i moge to zeobić raz jeszcze ze redakcją dalismy ciała!!!!!! pisałem o tym wczęsniej- a to ze pozostali jakos nic do tej pory nie pisza- nie wypowiem sie- moze dh ela nie ma dostepu do neta nie wiem??
W kazdym razie nie widze potrzeby zamieszczanie druhu takiego zdania:
"a) Niech redakcja uderzy się w piersi i szczerze przyzna, że dała ciała!"
To chyb akazdy wie.......przynajmniej ja to widze co juz zreszta mówiłęm.
pozdrawiam i pozostaje przy swoim zdaniu- jesli chcemy zawiesić HT to tylko w jedynem pozytywnym wariancie jakim jest uzyskanie miejsca na artykułu w gazetach lokalnych.

ps. Czytam posty innych uzytkowników............
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
merlin 
stary wyga
-

Środowisko: -
funkcja: -
stopień: -
Wysłany: 2005-06-09, 15:26   

Bruno napisał/a:

Uwazam ze ta gazetka była lepsza od poprzednich.

Sądze ze uczymy się na błędach i kolejna gazeta będzie duzo lepsza jak kazda kolejna!!!!




Bruno napisał/a:
ja przyznałem sie i moge to zeobić raz jeszcze ze redakcją dalismy ciała!!!!!! pisałem o tym wczęsniej-


No to wkońcu ta gazetka była lepsza czy daliście ciała twoim zdaniem? Raz jedno piszesz potem drugie.
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2005-06-09, 16:08   

Jedno nie wyklucza drugiego............
Gazetka jest lepsza od poprzedniej!!!!!!!! nie wiele ale jest- zwraca uwage na aspekt wychowawczy jak ustalano.
A dalismy ciala o czym wszysyc wiedzą- gazetka wyszła nie w terminie- sam sie o to bulwersowałes i sam zacząłeś ten temat. Nie wiedza nic nie zrozumielaego w tym?? ale skoro ty tak?? no ok
pozdrawiam
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Elvis_yahoo 
stały bywalec


Środowisko: Hufiec Warszawa Ursus
funkcja: instruktor hufca
stopień: pwd / ćwik
Wiek: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-10, 20:10   

Przepraszam - powiem szczerze, że niewidziałem żadnej poprawy w związku z poprzednim numerem. Te same błędy zmusiły mnie do nieprzychylnej wypowiedzi na temat "HT". Zacząłem też zastanawiać się, po co dalej ona wychodzi... są przeciwnicy gazetki i będą ją krytykować mimo widocznej poprawy. Jednak nadal widzę mały plus jej istnienia...

... i dlatego jestem chętny pomóc redakcji, by niepowtórzyła takich samych błędów jakie były w poprzednich numerach. Mogę to zrobić jako czytelnik, podrzucając swoje uwagi i propozycje co do nowego numeru - ale to chcę uzgodnić już z redaktorem naczelnym.

Nie chcę po prostu, by kolejny numer był tak samo nieudany jak ostatni. Niestety, jeśli będzie nadal wyglądać tak jak do tej pory, to "Sorry Winetou" ale nie będę widział potrzeby jej dalszego istnienia.
_________________
Triumwirat BEM, mości panowie...
 
 
 
cthulhu 
bywalec


Środowisko: KRH
funkcja: przewodniczący KRH
stopień: HO/phm
Wiek: 40
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-10, 23:43   

zgadzam sie z Elvisem, czemu nie spotkamy sie z redakcją HT i powiemy co jest źle w oczach czytelników, co można poprawić jakie są nasze pomysły?!!
Ja czekam nadal Bartek na to co prosiłem:)
A tak to JA NADAL JESTEM ZA TAKĄ KONFERENCJĄ NA TENAT HT, W MYŚL HASŁA "NIC O WAS BEZ WAS" PODEJMIJMY JAKIŚ DIALOG Z REDAKCJĄ DIALOG NA ŻYWO A NIE NA FORUM, CHYBA ŻE WOLIMY HASLO "NIHIL NOVI"<--CZY JAKOŚ TAK
_________________
"To co ma zdolność wieczego istnienia nie jest martwe(...)" Abd-al Malik
 
 
 
Bruno 
wódz
smutny harcerz


Środowisko: 48 WDW Szaniec
funkcja: brak
stopień: harcerski i instruktorski
Wiek: 36
Skąd: Ursus
Wysłany: 2005-06-11, 11:07   

A ja pozostane przy alternatywie druha Pawła.
Jestem za tym aby HT istniało bo jest jak do tej pory jedynym nośnikiem prasowym naszego hufca. Pozatym sa ludzie którzy chca tp robic. Uwazam ze jesli sie sprezymy to bedzie lepiej- bo jak dotad kiepsko nam to szło. JEdnakze jesli postanowimy zawiesic HT to tylko w alternatywie przedstawionej przez dh Pawła Chempińskiego ( podkreślam , ze jako członek redakcji nie pragna zamkniecia HT czy udupienia redakcji czy samego naczelnego) Poprostu jeśli władze lokalne udostępnią nam miejsca w gazecie to duzy plus lda nas i na 100% więcej ludzi to przeczyta- min włądze miasta.
gazeta HT póki co powinna wychodzić.
_________________
Chce być pomylony...Pomyleni mają w głowie słoneczko:)

Triumwirat BEM Waszmościowie!

Nie czyńmy harcerstwa smutnym
 
 
 
Chempik 
mały pisacz


Środowisko: Szczep 136 WDHiZ Zarzewie
funkcja: P-cy KI 'Wieczny Płomień Marteen'
stopień: hm, HR
Wiek: 51
Wysłany: 2005-08-09, 16:34   

milczalem milczalem ale sie odezwe

ROZWIĄŻMY HT!!!!
_________________
"ja prosty człowiek, wierzę w słowo
powiedzą wstań i idź, to ide"
 
 
verena 
mały wódz
żyleta


Środowisko: szczep 50 WDHiZ
funkcja: drużynowa 50 WDH "LeSne elfy"
stopień: samarytanka
Wiek: 37
Skąd: ursus
Wysłany: 2005-08-09, 22:55   

A ja mam inne pytanie... Kiedy będzie kolejny nr.HT?
Czy będzie coś po obozie stałym i wędrownym?
_________________
Ludzie z ogniem!!!!!!!!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group